Practice Schedule: 22 January 2014
COURT 5 |
Felaziphi Lucas Sithole |
10:15 - 10:45 |
|
COURT 7 |
Maikel Scheffers (NED) |
10:15 - 10:45 |
|
COURT 8 |
Ziyue Sun
Katie Boulter |
10:15 - 10:45 |
|
COURT 9 |
Radek Stepanek (CZE)
Leander Paes (IND) |
10:30 - 11:00 |
Sharon Walraven (NED) |
11:00 - 11:30 |
Jordanne Whiley (GBR) |
11:30 - 12:00 |
Eugenie Bouchard (CAN) |
12:00 - 13:00 |
Lucy Shuker |
14:00 - 14:30 |
Shingo Kunieda |
14:30 - 15:00 |
Marjolein Buis (NED) |
15:00 - 15:30 |
|
COURT 10 |
Jonas Bjorkman |
10:30 - 11:00 |
Ekaterina Makarova (RUS)
Elena Vesnina (RUS) |
11:00 - 11:30 |
Robert Lindstedt (SWE)
Lukasz Kubot (POL) |
11:30 - 12:00 |
Michael Jeremiasz |
12:00 - 12:30 |
Jie Zheng (CHN)
Scott Lipsky (USA) |
14:00 - 14:30 |
Sania Mirza (IND)
Horia Tecau (ROU) |
15:00 - 16:00 |
|
COURT 11 |
Sara Errani (ITA)
Roberta Vinci (ITA) |
12:30 - 13:30 |
Jiske Griffioen (NED) |
13:30 - 14:00 |
Yui Kamiji (JPN) |
15:00 - 16:00 |
|
COURT 12 |
Adam Kellerman |
11:30 - 12:00 |
Sabine Ellerbrock (GER) |
12:30 - 13:00 |
Daniel Nestor (CAN)
Nenad Zimonjic (SER) |
13:00 - 14:00 |
|
COURT 13 |
Greg Jones (AUS)
John-Patrick Smith (AUS) |
11:00 - 12:30 |
Gordon Reid |
12:30 - 13:00 |
|
COURT 14 |
Tammi Patterson (AUS)
Alla Kudryavtseva (RUS) |
10:00 - 12:00 |
|
COURT 15 |
Monique Adamczak (AUS)
Olga Savchuk (UKR) |
10:00 - 12:00 |
|
COURT 16 |
Andy Murray (GBR) |
16:30 - 17:30 |
Rohan Bopanna (IND)
Katarina Srebotnik (SLO) |
18:30 - 19:30 |
|
COURT 17 |
Rafael Nadal
Luke Saville (AUS) |
10:30 - 11:30 |
Grigor Dimitrov (BUL) |
11:30 - 12:00 |
Mikhail Youzhny (RUS)
Max Mirnyi (BLR) |
12:00 - 12:30 |
Tomas Berdych (CZE) |
13:00 - 14:00 |
Roger Federer (SUI) |
16:30 - 17:30 |
|
COURT 18 |
Julia Goerges (GER) |
10:00 - 11:00 |
Na Li (CHN) |
11:00 - 12:30 |
|
COURT 19 |
Omar Jasika
Petros Chrysochos |
10:15 - 10:45 |
|
COURT 20 |
Alexander Zverev
Marcelo Zormann |
10:15 - 10:45 |
|
COURT 21 |
Nicolas Mahut (FRA)
Michael Llodra (FRA) |
10:30 - 11:00 |
Abigail Spears (USA)
Raquel Kops-Jones (USA) |
11:00 - 11:30 |
Kveta Peschke (CZE)
Katarina Srebotnik (SLO) |
13:00 - 14:00 |
|
COURT 22 |
Boris Pokotilov
Stefan Kozlov |
10:15 - 10:45 |
|
COURT 23 |
Bethanie Mattek-Sands (USA) |
10:00 - 12:00 |
Mariusz Fyrstenberg (POL) |
12:30 - 13:30 |
Bruno Soares (BRA)
Anabel Medina Garrigues (ESP) |
13:30 - 14:00 |
|
NTC OUTDOOR 24 |
Samuel Groth (AUS) |
08:00 - 10:00 |
Marinko Matosevic (AUS)
James Duckworth (AUS) |
15:30 - 17:00 |
|
NTC OUTDOOR 25 |
Benjamin Mitchell (AUS) |
08:00 - 10:00 |
Olivia Tjandramulia |
10:00 - 11:00 |
Irina Falconi (USA)
Irena Pavlovic (FRA) |
11:00 - 12:00 |
Yung-Jan Chan (TPE) |
12:00 - 13:30 |
James Duckworth (AUS) |
14:00 - 15:00 |
Irena Pavlovic (FRA)
Irina Falconi (USA) |
15:00 - 16:00 |
|
NTC OUTDOOR 26 |
John-Patrick Smith (AUS) |
08:00 - 10:00 |
Fiona Ferro |
11:00 - 11:30 |
Arina Rodionova (RUS)
Olivia Hauger |
11:30 - 12:30 |
|
NTC OUTDOOR 27 |
Michael Mmoh |
12:00 - 12:30 |
Jil Belen Teichmann
Priscilla Hon |
13:00 - 13:30 |
|
NTC OUTDOOR 28 |
Olivia Hauger |
11:00 - 11:30 |
Fanny Stollar |
12:00 - 12:30
|
|
|